پرسش‌های متداول

1. مانیار چیست؟

مانیار ابزاری هوشمند برای مدیریت مالی و شارژ ساختمان است که کار «مدیران ساختمان» را راحت کرده و به اهالی ساختمان به تفکیک مالک و مستاجر این امکان را می‌دهد که از جزییات هزینه‌های ساختمان خود مطلع شوند.

2. مانیار روی چه دستگاه‌هایی قابل استفاده است؟

با استفاده از کامپیوتر، لپ‌تاپ، تبلت، موبایل (اندروید وiOS) و هر دستگاه هوشمندی که به اینترنت متصل شود و به بتوان از مرورگر در آن استفاده کرد، می‌توان به مانیار دسترسی داشت.

3. شیوه‌های دریافت شارژ در مانیار به چه صورت است؟

1. با استفاده از درگاه بانکی اختصاصی:

در این روش هریک از اهالی ساختمان می‌توانند در پنل اختصاصی خود، مبلغ بدهی‌ را مشاهده و از طریق درگاه بانکی (مانند یک خرید اینترنتی) و هزینه شارژ را به حساب مدیر ساختمان واریز نمایند. سند این پرداخت به‌صورت خودکار در پنل ثبت می‌شود و نیازی به ثبت مجدد و دستی توسط مدیر نیست.

2. شیوه دستی و سنتی

دراین روش همانند گذشته اهالی ساختمان مبلغ شارژ را به‌صورت دستی به مدیر ساختمان پرداخت‌ می‌کنند و مدیر نیز سند آن‌را به صورت دستی در پنل ثبت می‌کند.

4. برای دریافت درگاه بانکی نیاز به پرداخت هزینه‌اضافی است؟

خیر، در صورت تهیه اشتراک مانیار، استفاده از این امکانات کاملا رایگان است. البته قوانین و شرایط موردنیاز برای استفاده از خدمات درگاه پرداخت اینترنتی باید رعایت شود.

5. آیا در مانیار می‌توان مدیر چند ساختمان شد؟

بله، در مانیار هر مدیر می‌تواند بی‌شمار ساختمان تحت مدیریت خود در یک پنل ثبت کند و هرکدام را به‌صورت مجزا مدیریت کند.

6. آیا امکان تغییر مدیریت در مانیار وجود دارد؟

بله‌، در مانیار می‌توان‌درصورت تغییر مدیر، دسترسی پنل به مدیر جدید داده شود و دسترسی مدیر قبلی غیر فعال خواهد شد.

7. مدیر ساختمان می‌تواند خودش هم از اهالی ساختمان (ساکن یا مالک) باشد؟

بله، مدیر ساختمان می‌تواند علاوه بر داشتن نقش مدیریت، ساکن یا مالک واحد‌های همان ساختمان نیز باشد.

8. نحوه محاسبه شارژ ساختمان در مانیار چگونه است؟

در مانیار می‌توانید شارژ ساختمان را به صورت ثابت تعریف کنید و یا شارژ ساختمان را براساس متراژ، تعداد نفرات، تیپ‌بندی واحدها و … به سادگی و با استفاده از فرمول‌های از پیش تعریف شده محاسبه کنید.

9. اگر فرمول مورد نظر من برای محاسبه شارژ ساختمان در فرمول‌های پیش‌فرض نباشد، چه کنم؟

در صورتی‌که فرمول مورد نظر شما برای محاسبه شارژ ساختمان در فرمول‌های پیش‌فرض نباشد، در بخش تنظیمات مانیار می‌توانید فرمول مورد نیاز خود را تعریف و در هنگام محاسبه شارژ از آن استفاده کنید.

10. آیا امکان ارسال پیامک برای اهالی ساختمان وجود دارد؟

بله درصورتی‌که پنل پیامکی خود را شارژ کنید، می‌توانید بدهی شارژ و رسید پرداخت را برای اهالی پیامک کنید

11. تیپ‌بندی واحدها چیست و به چه درد میخورد؟

در برخی از ساختمان‌ها بعضی واحدها دارای وجوه مشترکی مانند واحدهای دارای پارکینگ، واحدهای خالی، واحدهای دارای آسانسور و …هستند که بر آن اساس نحوه محاسبه شارژ هم متفاوت خواهد بود. از طریق تیپ‌بندی می‌توان این دسته از واحدها را طبقه بندی کرده و در هنگام محاسبه شارژ، هزینه را بر اساس تیپ‌های تعریف شده محاسبه کرد.

12. آیا می‌توان دسترسی جداگانه‌ای برای حسابدار یا اعضای هیات مدیره تعریف کرد؟

بله در مانیار این امکان وجود دارد که فرد یا افرادی را به‌عنوان حسابدار یا اعضای هیات مدیره معرفی کرد به طوری‌که حسابدار فقط به اطلاعات موردنیاز برای حسابداری و هیات مدیره فقط به مشاهده اطلاعات دسترسی خواهند داشت.

13. هزینه استفاده از مانیار چقدر است؟

برخی از امکانات مانیار برای مدیریت ساختمان‌های کوچک کاملا رایگان است اما برای استفاده از امکانات پیشرفته، باید هزینه اشتراک پرداخت شود.

14. چگونه به مانیار اعتماد کنم؟

مانیار دارای نماد الکترونیکی از وزارت صنعت، معدن و تجارت است و این به این معنی است که تمامی اطلاعات هویتی مانیار در آن وزارتخانه ثبت شده و کنترل می‌شود. همچنین پرداخت آنلاین از طریق شبکه ملی شاپرک انجام می‌شود و تمام درخواست‌ها از طریق درگاه SSL ایمن شده‌اند.

15. امنیت اطلاعات در مانیار چگونه است؟

اطلاعات ثبت شده کدگذاری شده و از آن‌ها نسخه پشتیبان تهیه و در سرورهای قدرتمند مانیار نگه‌داری می‌شوند.

16. آیا اهالی ساختمان هم پنل مجزا دارند؟

بله، اهالی ساختمان هم به تفکیک مالک و مستاجر پس از معرفی توسط مدیر می توانند وارد پنل اختصاصی خود شده و علاوه بر مشاهده جزییات هزینه شارژ، بدهی خود را از طریق درگاه بانکی به‌صورت آنلاین و بدون کارمزد به حساب مدیر ساختمان واریز نمایند.

17. آیا برای استفاده از مانیار دسترسی به اینترنت مورد نیاز است؟

بله، مانیار یک سرویس آنلاین است و برای استفاده از آن باید به اینترنت دسترسی داشته باشید.

18. مدیر و ساکنین می توانند از طریق مانیار در ارتباط باشند؟

از ویژگی های مانیار امکان ارتباط مدیر و ساکنین می باشد. اگر مسئله ای در ساختمان وجود داشته و یا نیاز به تذکر مدیر به واحدی خاص باشد، مدیر و ساکنین می توانند یکدیگر را در جریان قرار دهند. امکان ارتباط به صورت گروهی نبوده و تنها بین مدیر و ساکنین می باشد .

19. آیا فقط مجتمع‌های مسکونی می‌توانند از مانیار استفاده کنند؟

خیر، علاوه‌بر مجتمع‌های مسکونی، دیگر مجتمع‌ها مانند مجتمع‌های اداری، تجاری و شهرک‌های مسکونی و ویلایی هم می‌توانند از مانیار استفاده کنند.

20. از رای گیری آنلاین برای چه مواردی می‌توان استفاده کرد؟

این سیستم بطور کلی برای هر مجتمع ای که نیاز به برگزاری انتخابات به منظور رای گیری و گزینش یک یا چند نامزد انتخاباتی و یا رای گیری بر روی اشیاء(کالا، خدمات، موضوعات و …) جهت رسیدن به یک اجماع کلی داشته باشند، کارآمد است.

21. مجتمع‌های تجاری و اداری نیز می‌توانند از مانیار استفاده کنند؟

مدیر مجتمع های اداری و تجاری با ثبت اطلاعات واحد های مجتمع در برنامه مانیار، این دسترسی را برای واحدها ایجاد می کند که بعد از ورود بتوانند از امکانات مانیار استفاده کنند و در جریان امور مجتمع قرار گیرند.

22. اگر ساختمان نیاز به حسابدار داشته باشد مانیار می‌تواند حسابدار معرفی کند؟

یکی از خدمات ویژه مانیار برای ساختمان هایی که نیاز به حسابدار دارند، اعزام حسابدارانی مجرب و کارآمد برای اجرای امور حسابداری و گزارشات مالی ساختمان می باشد.

23. من به عنوان ساکن چطور می‌توانم از مانیار استفاده کنم؟

برای استفاده از سامانه مدیریت ساختمان مانیار، در ابتدا باید مدیر در آن تعریف شود و در ادامه شما توسط مدیر ساختمان به عنوان ساکن تعریف می شوید تا بتوانید از امکانات سامانه به عنوان ساکن استفاده نمایید.

24. سوال من در موارد بالا نبود!

مشکلی نیست!

سوال خود را از طریق فرم زیر ثبت کنید، در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهیم بود و یا از طریق شماره 49108888-021 با ما تماس بگیرید.

=